TURF EDUCATION

späť

Alexey Zhukovin

Alexia Zhukovin, Stadium Manager, Arena Lviv Stadium

Alexia má 33 rokov, narodil sa v Charkove na Ukrajine. Po absolvovaní Kharkiv National University of Economics absolovoval postgraduálne štúdium.
Prvé skúsenosti v oblasti športového manažmentu získal v slávnom Football Club Matalist, kde začal pracovať v roku 2003. Bolo to neľahké obdobie, klub hral prvú ligu a veľkou ambíciou mladých a energických športovcov a manažérov bolo opätovne získať jeho dobré meno. Po roku sa to podarilo, Metalist  získal svoje pevné miesto medzi ukrajinskými elitnými futbalovými tímami.  V roku 2007 sa začalo  «bronzové» obdobie, ktoré trvá až dodnes.

„Práca pre futbalový klub vyžaduje neustály vývoj a dynamiku“  hovorí Alexia. „Musíte sa sústrediť na niekoľko vecí súčasne a hľadať rýchle, účinné, často neštandardné  a pritom efektívne riešenia.“

Počas svojho pôsobenia v oblasti športu Alexia Zhukovin zastával mnoho funkcií. Pozícia obchodného riaditeľa a neskôr prevádzkového riaditeľa mu umožnila zaviesť množstvo nápadov, ktoré boli v danej chvíli pre ukrajinský športový trh nové, ako napr. rozvoj vernostných programov pre stálych fanúšikov alebo spúšťanie rôznych nových klubových mediálnych sietí. Na pozícii riaditeľa medzinárodného informačného oddelenie mal šancu sa zoznámiť so zástupcami a funkcionármi svetoznámych klubov a získal cenné skúsenosti.

„Aby ste plne pochopili princípy a zákonitosti úspechu v športovom manažmente, musíte byť aktívni vo všetkých oblastiach. Niečo ako maličkosť, či menej dôležitá záležitosť vo futbale neexistuje..“ uisťuje Alexia.

Alexia Zhukovin bol zodpovený za všetky operácie na štadióne  v súvislosti so šampionátom EURO 2012 a to od augusta 2011. Rozsiahla stavba priťahuje pozornosť nielen Ukrajincov, ale  aj cudzincov. Za krátku dobu existencie «Arena Ľvov» sa podarilo získať neoficiálny status «najpohodlnejší» štadión zo všetkých finálových štadiónov pre EURO 2012 a zároveň sa štadión dostal do prvej desiatky najlepších novopostavených svetových štadiónov.

„Štadión má veľký potenciál. Povznáša obyčajných ľudí, u profesionálov vzbudzuje aplaus. Naším hlavným cieľom je využiť tieto benefity a zaručiť adekvátne a vysokokvalitné fungovanie tejto arény.“

Úspech troch zápasov šampinátu EURO 2012 priniesol mnoho pozitívnych ohlasov a hodnotení od vrcholových manažérov UEFA. Štadión, ktorý bol z dôvodu neľahkých stavebných podmienok pôvodne považovaný za jeden z najproblematickejších, sa nakoniec ukázal ako jeden z najlepších.
«Arena Lviv» je tretím štadiónom, na ktorého prípravách a otvorení Alexia priamo participoval. Predchádzajúce boli NSC Olimpiysky v Kyjeve a OSC Metalist Charkov.
 V máji 2012 Alexia získal prestížne medzinárodné ocenenie – The Stadium Business Award v kategórii «Rising Star» (najlepší športovýmanažér do 35 rokov).

KONTAKT:
Arena Lviv Stadium
199, Stryiska street 
79031, Lviv,

tel: +38 (032) 255-14-14
tel/fax: +38 (032) 234-30-22
e-mail: arenalviv.info@gmail.com
www.arenalviv.com.ua

GENERÁLNY SPONZOR
SPONZOR OBEDA
SPONZOR VEČERE
BUSINESS PARTNERI