TURF EDUCATION

späť

Peter McKenna

Peter McKenna, Commercial & Stadium Director, Croke Park

Peter McKenna je obchodný a prevádzkový riaditeľ Croke Park.
Croke Park je domovom tradičných írskych futbalov ako Hurlic a Gaelic futbal.  Takisto poskytuje zázemie GAA múzeu a riaditeľstvu Gaelic Athletic Association.

Kapacita štadióna Croke Park  je 82.300 ľudí, ide o najväčší štadión v Írsku a štvrtý najväčší štadión v Európe. Ročná návštevnosť sa pohybuje okolo 1,5 milióna ľudí.

Okrem toho je Croke Park jedným z popredných konferenčných centier, hostil  otvárací a záverečný ceremoniál špeciálnej olympiády spolu s niekoľkými veľkolepými koncertami, napr. skupiny U2 v rámci ich turné Vertigo.
Počas doby renovácie Lansdowne bol Croke Park miestom zápasov ragby a futbalu a návštevnosť lámala rekordy – napr. Heineken Cup Club v roku 2009.

V roku 2012 Croke Park privítal olympijskú pochodeň a bol miestom záverečnej ceremónie Medzinárodného Eucharistického kongresu. Taktiež sa tam uskutočnili tri úsešné koncerty Westlife a Red Hot Chilli Peppers.

Peter vyštudoval chemické inžinierstvo na University College v Dubline. Pred nástupom do Croke Park v roku 2001, bol Peter generálnym riaditeľom Smurfit Publications. Takisto je bývalým riaditeľom International Electronic Publishing Research Council (IEPRC) a Periodical Publishers Association (UK).  Okrem jeho práce v GAA, vedie aj Dublin Institute of Technology SU Trading  a Fire Station Artists Studio.

Na stiahnutie

KONTAKT:

E mail: pmckenna@crokepark.ie
www.crokepark.ie
Telephone: +353 (0)86 2412 469

GENERÁLNY SPONZOR
SPONZOR OBEDA
SPONZOR VEČERE
BUSINESS PARTNERI